• slider-01
 • slider-02
 • slider-03
 • slider-04
 • slider-05
 • slider-06
 • slider-07

Parkety, renovace parket a podlah

Naše firma má v oblasti renovace parket a podlah dlouholeté zkušenosti.
Obrovskou výhodou renovace je to, že renovace vás stojí výrazně méně, přičemž výsledek je téměř stejný jako u nových parket či masivních podlah.

Klasické DUBOVÉ PARKETY – 22 milimetrů.

Ceny:

1) Kvalita I. – od 860 Kč bez DPH

2) Kvalita II. – od 770 Kč bez DPH

3. Kvalita III. – od 650 Kč bez DPH

Parkety kvalita 1Parkety kvalita 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Parkety kvalita 3 bez běleParkety kvalita 3 s bělí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možnost renovace parket, tzn. odborné obnovy podlahy takřka do původního stavu, je obrovskou výhodou parketových podlah i všech ostatních typů podlah zhotovených z masivního dřeva. Za předpokladu, že podlaha není velmi poničená, ale nese jen známky dlouholetého běžného používání, může renovace způsobit, že podlaha bude vypadat doslova jako nová, a to i po více než osmdesáti letech věrné služby.

Renovace podlahy zahrnuje odborné přebroušení povrchu podlahy, jeho vytmelení a následnou povrchovou úpravu lakem popřípadě olejem. Podlahy vyrobené z masivního dřeva je možné renovovat i vícekrát. Tato skutečnost do značné míry stírá výrazný cenový rozdíl mezi podlahou z masivního dřeva a podlahami z jiných materiálů (zejména laminátové plovoucí podlahy a podlahové krytiny z PVC).

Parkety (tzn. menší dílce, z nichž se masivní dřevěné podlahy skládají) dělíme na tři základní typy:

 • parketové vlysy, představující nejčastější a nejosvědčenější typ parket; vyrábí se z masivního dřeva a jednotlivé vlysy se spojují na principu pero-drážka
 • mozaikové a kazetové parkety, jež se skládají do nejrůznějších vzorů (např. stromečkový nebo rybinový); mohou být vyrobeny z masivního dřeva nebo z vícevrstvého materiálu
 • tzv. lamparkety neboli lamelové dřevěné podlahy, které jsou tvořeny vícevrstvými lepenými podlahovými dílci.

Nejpoužívanějším a nejosvědčenějším typem masivních dřevěných podlah jsou tzv. parketové vlysy. Jedná se o celodřevěnou podlahu složenou z menších dílců, které se navzájem spojují na principu pero-drážka.

Podlaha z masivních parket působí velmi příjemným teplým dojmem, má dobré tepelně izolační vlastnosti a krásný, ničím nenapodobitelný vzhled. Při šetrném zacházení se podlaha odvděčí téměř neomezenou životností. Stejně jako v případě ostatních podlahových krytin z masivního dřeva, i podlaha z klasických parket se hodí především do soukromých interiérů, v nichž se předpokládá relativní stálost teploty okolního vzduchu a jeho přirozená vlhkost.

Parketové vlysy jsou dodávány v přírodním stavu (tj. ohoblované) s bočním a čelním perem a drážkou. Nejčastěji se vyrábí z dubového dřeva, které je velmi tvrdé a odolné. Vedle něj bývá skvělou alternativou též dřevo jiných tvrdých listnatých stromů, zejména buku, jasanu, habru, červeného dubu nebo akátu.

Klasické parkety, zejména ty zhotovené z dubového dřeva, jsou tradiční podlahovou krytinou českých domácností již déle než 100 let. Už tehdy byly dubové parkety nejoblíbenější volbou. Dnes se s nimi při rekonstrukcích bytových prostor a renovacích starých dřevěných podlah často setkáváme.

Podlaha z parket může mít dvě podoby:

 • RUSTIKAL čili podlaha přirozené přírodní povahy se všemi nenapodobitelnými barevnými variacemi, které samo dřevo nabízí; přírodní charakter podlahy ještě více podtrhne dodatečná úprava povrchu olejem
 • NATUR vyznačující se barevnou jednoduchostí a o něco konzervativnějším rázem; dřevěná podlaha tohoto provedení působí velmi vyrovnaným, klidným a útulným dojmem a hodí se zvláště do klasických interiérů

Výběr
podlahy je
celoživotní
investice.

Proč je
důležité
jít se na
podlahu
podívat?

Na podlahu si musí
člověk sáhnout

Proto vás zveme
do naší vzorkovny

q-01

Výběr kvalitní podlahy je celoživotní investice. Naše firma funguje na českém trhu již 18 let. I proto víme, že nejdůležitějších věcí pro Vás je, mít možnost vidět dřevěné i jiné podlahy v reálu. Samotná podlaha vypadá v reálu jinak, než na fotkách na webových stránkách.

Musíte mít možnost si sáhnout na její strukturu, tloušťku a další parametry. Kvůli tomu nemáme náš kompletní rozsáhlý sortiment na našich stránkách.

q-02

Pro vybrání co nejlepšího řešení je třeba velký výběr, který v našem showroomu naleznete. Máme široký výběr všech podlahových krytin.

q-03

Náš odborník vám vybere vhodnou podlahu, tedy to nejlepší řešení přímo pro Vaši danou situaci.