• slider-01
 • slider-02
 • slider-03
 • slider-04
 • slider-05
 • slider-06
 • slider-07

PVC podlahy

Preferujeme osobní setkání, jelikož si zakládáme na individuálním přístupu ke klientovi.                     Naše heslo zní: „Na podlahu si člověk musí sáhnout.“

 

Vyberte si značku podlahy:

logo-lino-fatragerflor-logo-pos-blue

 

 

 

 

 

Informace o podlahových krytinách z PVC

Vinylové podlahy, či chcete-li podlahy z PVC, jsou vícevrstvé syntetické podlahové krytiny. Jsou vyráběny z druhé nejpoužívanější umělé hmoty na této planetě – z polyvinylchloridu. Jedná se o velmi pružný materiál s vysokou odolností proti mechanickému poškození, zejména oděru. Podlahy z PVC poskytují velmi kvalitní zvukovou a tepelnou izolaci. Pocitově mají tyto podlahové krytiny jen málo společného s tím, co si mnozí z nás pamatují například z prostor někdejších základních škol a jiných institucí minulosti. V kontrastu s našimi vzpomínkami působí povrch současných podlahových krytin z PVC relativně velmi teplým dojmem a příjemně se po něm chodí.

Podlahové krytiny z PVC jsou k dispozici doslova v nepřeberném množství nejrůznějších vzorů, povrchových struktur a barevných variant. Na tuto podlahovou krytinu je totiž možné natisknout naprosto cokoliv, a to včetně poměrně velmi věrohodně působícího zdrsnění a zvrásnění povrchu této podlahové krytiny. Pokud se vzorů a povrchových struktur PVC podlah týče, nejčastěji se pochopitelně jedná o imitace dřeva a dřevěných podlah, ale velmi zdařilé a oblíbené jsou i napodobeniny dlažby, kamene a dalších tradičních podlahových krytin.

Díky velmi vysoké odolnosti vůči mechanickému poškození se podlahy z PVC hodí jak do domácností, typicky do kuchyní nebo předsíní, tak do komerčně využívaných veřejných prostor, kde jsou na odolnost podlahy kladeny zvlášť vysoké nároky.

V minulosti, a zvláště v zemích někdejšího socialistického bloku, byly podlahové krytiny z PVC často označovány jako „linoleum“ nebo zkráceně „lino“. Je nutné však zdůraznit, že se nejedná o linoleum v pravém slova smyslu.

Skutečné linoleum je klasickým představitelem plastových podlahových krytin zhotovených z přírodních, nikoliv ze syntetických surovin. Jedná se o 100% přírodní produkt vyráběný z dřevité moučky, přírodní pryskyřice a lněného oleje. Ostatně právě podle lněného oleje dostalo linoleum své jméno. Linoleum je biologicky odbouratelný materiál, je zdravotně nezávadné a neznečišťuje přírodní prostředí.

Hlavní výhody podlahové krytiny vyrobené z PVC

 • už samotná pokládka podlahy je velmi snadná; velkou výhodou je šířka PVC pásů, díky níž je práce s vzájemným spojováním jednotlivých pásů podlahoviny minimální
 • údržba podlahy z PVC je velmi nenáročná a rychlá
 • podlahové krytiny z PVC mají velmi vysokou odolnost vůči oděru a mechanickému poškození, proto se výborně hodí i do komerčně využívaných prostor s vysokými nároky na zátěž podlahy
 • podlahy z PVC patří mezi nejlevnější podlahové krytiny
 • množství nabízených vzorů, struktur a barevných variant těchto podlahových krytin je v postatě neomezené
 • instalace plastové podlahy je velmi rychlá a jednoduchá

Výběr
podlahy je
celoživotní
investice.

Proč je
důležité
jít se na
podlahu
podívat?

Na podlahu si musí
člověk sáhnout

Proto vás zveme
do naší vzorkovny

q-01

Výběr kvalitní podlahy je celoživotní investice. Naše firma funguje na českém trhu již 18 let. I proto víme, že nejdůležitějších věcí pro Vás je, mít možnost vidět dřevěné i jiné podlahy v reálu. Samotná podlaha vypadá v reálu jinak, než na fotkách na webových stránkách.

Musíte mít možnost si sáhnout na její strukturu, tloušťku a další parametry. Kvůli tomu nemáme náš kompletní rozsáhlý sortiment na našich stránkách.

q-02

Pro vybrání co nejlepšího řešení je třeba velký výběr, který v našem showroomu naleznete. Máme široký výběr všech podlahových krytin.

q-03

Náš odborník vám vybere vhodnou podlahu, tedy to nejlepší řešení přímo pro Vaši danou situaci.