• slider-01
 • slider-02
 • slider-03
 • slider-04
 • slider-05
 • slider-06
 • slider-07

Laminátové podlahy

Preferujeme osobní setkání, jelikož si zakládáme na individuálním přístupu ke klientovi.                                               Naše heslo zní: „Na podlahu si člověk musí sáhnout.“

Vyberte si značku podlahy:

Witex_LogoKACHEL

logo-parador

 

 

 

 

Dále nabízíme z laminátových plovoucích podlah značku STEPKLAMINATE.

 

Srovnání laminátové plovoucí podlahy s kobercem:

 • zdravotní nezávadnost (plovoucí podlahy nezachycují prach)
 • rovnost a homogenita podlahy jako takové (nehrozí odstávání rohů, shrnování povrchu nebo posun podlahy)
 • nenáročná a rychlá údržba povrchu podlahy

Srovnání laminátové plovoucí podlahy a podlahy dřevěné:

 • laminátové plovoucí podlahy jsou finančně méně náročné, ale mívají kratší životnost (záruky poskytované na tyto produkty se pohybují do 15 let)
 • laminátové plovoucí podlahy mají nižší stavební výšku, proto se výborně hodí pro rekonstrukce
 • laminátové plovoucí podlahy jsou na dotek chladnější než podlahy dřevěné; tento zdánlivý nedostatek však laminátové plovoucí podlahy zdařile kompenzují – mají vyšší užitnou hodnotou, větší odolnost proti oděru a širší je i nabídka barevných vzorů
 • laminátové plovoucí podlahy lépe snášejí teplotní výkyvy a vlhkost než podlahy dřevěné, a proto se mohou pokládat prakticky kdekoliv, včetně koupelny (v takovém případě však pozor na to, aby laminátová plovoucí podlaha a zejména všechny její hrany byly dostatečně impregnovány proti vniknutí vlhkosti)

laminátové plovoucí podlahy – obecně:

Plovoucí podlahy patří v současné době k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. „Plovoucí“ se tyto podlahy nazývají proto, že nejsou pevně spojeny se spodní podkladovou vrstvou, ale „plují“ nad ní. Mezi plovoucí podlahu a podkladovou vrstvu se dává speciální izolační vrstva.

Podle způsobu, jakým se plovoucí podlahy pokládají, je dělíme do dvou základních skupin: na lepené a zámkové. Jednotlivé lamely lepené plovoucí podlahy se lepí v drážkách jedna k druhé. Naproti tomu u zámkové plovoucí podlahy se lamely spojují takzvaným zámkovým způsobem, tj. na principu pero – drážka. Obrovskou výhodou zámkové plovoucí podlahy je to, že v případě potřeby je možné ji snadno rozebrat a složit na úplně jiném místě.

Laminátové plovoucí podlahy mají ještě další výhodu, a to obrovskou rozmanitost nabízených vzorů. Je to z toho důvodu, že svrchní vrstvu laminátové plovoucí podlahy tvoří speciální pryskyřicí napuštěný papír. Ten může být potištěn prakticky jakýmkoliv vzorem. Laminátové plovoucí podlahy velmi často a velmi zdařile imitují svými tištěnými vzory dřevo, ale setkáváme se také s napodobeninami dlažby nebo kamene. Barevná škála vzorů laminátových plovoucích podlah je v podstatě neomezená.

Laminátové plovoucí podlahy se dále dělí podle míry zátěže, kterou jsou schopny snést a pro niž jsou určeny. Z tohoto hlediska se laminátové plovoucí podlahy dělí do několika tzv. zátěžových tříd. Do komerčních prostor jsou určeny odolnější podlahy, jež snesou vyšší míru zátěže. Pro použití v domácnosti vystačí podlahy nižších zátěžových tříd.

Výběr
podlahy je
celoživotní
investice.

Proč je
důležité
jít se na
podlahu
podívat?

Na podlahu si musí
člověk sáhnout

Proto vás zveme
do naší vzorkovny

q-01

Výběr kvalitní podlahy je celoživotní investice. Naše firma funguje na českém trhu již 18 let. I proto víme, že nejdůležitějších věcí pro Vás je, mít možnost vidět dřevěné i jiné podlahy v reálu. Samotná podlaha vypadá v reálu jinak, než na fotkách na webových stránkách.

Musíte mít možnost si sáhnout na její strukturu, tloušťku a další parametry. Kvůli tomu nemáme náš kompletní rozsáhlý sortiment na našich stránkách.

q-02

Pro vybrání co nejlepšího řešení je třeba velký výběr, který v našem showroomu naleznete. Máme široký výběr všech podlahových krytin.

q-03

Náš odborník vám vybere vhodnou podlahu, tedy to nejlepší řešení přímo pro Vaši danou situaci.